среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Заев повторно излажа- со уцена се собираат луѓе во автобуси да протестираат во Скопје (ВИДЕО)

4c68f7c0-1659-46a5-9fbf-fc2546e7fbfa-640x360

Поврзани вести

Иако опозицискиот лидер Зоран Заев пред само неколку дена во интервју за Алсат изјави дека СДСМ нема намера да носи лица со автобуси за протестот во Скопје фотографиите што ги објави „Курир“ покажуваат нешто сосема друго.

СДСМ нема аспирации да носи автобуси од цела Македонија, изјави Заев во петокот при гостувањето во емисијата „360 степени“.

tri-k

Со ваквата изјава, Заев повторно ја излажа македонската јавност, бидејќи овие фотографии покажуваат дека опозицијата полни автобуси од другите градови за да собере што е можно повеќе народ во Скопје.

avtobusi-640x480

Исто како и во случаите претходно кога опозицијата организирала протести во главниот град, СДСМ под уцена собира луѓе во автобуси од општините кои се под нејзина контрола, како што е случајот со Куманово, за да протестираат во Скопје.

eden-k dva-k

Најчитани вести