сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев сака да се спаси себе си од криминалите, уцените, корупцијата

СДСМ и Зоран Заев туркаат федерализација на Македонија

Поврзани вести

Единственото што го интересира лидерот на опозицијата Зоран Заев е како да се спаси себе си од криминалите, уцените, корупцијата и барањето мито кои ги виде цела македонска јавност, пишува „Курир“.

Како што наведува порталот, соочен со неговите криминали и барања мито, како и со фактот дека се повеќе работи околу неговото срамно однесување се појавуваат во јавноста, Заев се обидува да ја дефокусира јавноста и преку конструирани материјали ставени во манипулативен контекст, да се извади од своите скандали и криминали.

Инаку, целата јавност имаше можност да го види видеото каде струмичкиот градоначалник Заев, бара мито од 200.000 евра од еден бизнисмен.

По ова се охрабрија и други бизнисмени, кои обелоденија дека  струмичкиот градоначалник Заев им барал поткуп.

Најчитани вести