понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев: Во Македонија може да се живее подобро

Промени се можни, промени ќе се случат. Промени за нов почеток на наша Македонија, рече претседателот на СДСМ пред жителите на Злетово.

Zaev 1

Поврзани вести

Младите може да останат овде, граѓаните можат да имаат повеќе пари во џебот, а Македонија може да биде слободна, демократска и просперитетна држава. Промени се можни, промени ќе се случат. Промени за нов почеток на наша Македонија, рече претседателот на СДСМ пред жителите на Злетово.

Тој порача дека СДСМ нуди чесен пристап кон граѓаните и државата. 

„Средната класа значи годишен одмор, школување за децата и среќа за сите граѓани. Тоа ние го нудиме. Успех има онаму каде што има единствено слога и заедништво.  Сите ние, граѓаните, да се сложиме дека ни се потребни промени, и да се избориме за промени. Промени за нов почеток“, рече Заев.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести