петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев за РТК1: Албанското знаме ќе биде во партијата кога Албанците ќе го побараат тоа

zaevs

Последни вести

Во интервју за косовската телевизија РТК1 во емисијата „Jeta në Kosovë“ лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на прашањето на водителката каде е албанското знаме, мислејќи во просториите на партијата одговара дека знамето ќе биде во партијата кога Албанците ќе го побараат тоа, пренесува порталот „Курир“.

-Албанското знаме ќе биде тука кога Албанците ќе го побараат тоа како членови на партијата. Ја знаете средината во која се организираше протестот? Ја видовте се надевам. Никој нема проблем, не само Заев, вели лидерот на СДСМ во интервјуто.

Најчитани вести