четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Загина 10 годишно дете на Миконос

Banana_ride_in_Makarska_pic001

Последни вести

Десетгодишно дете, вчера загина на грчкиот остров Миконос, соопшти полицијата.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, детето се возело на популарната играчка „банана“ која ја влечел глисер. Во еден момент тоа изгубило рамнотежа и паднало во морето, а кога возачот на глисерот го свртел чамецот за да го провери, го удрил со пропелерот на моторот и детето починало на лице место.

Возачот на глисерот и сопственикот на фирмата за игри на вода се уапсени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести