вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Загина бремена жена во Подгорица

marija-soobrakajkaa

Последни вести

Марија Мандиќ-Вангуфер која била во седмиот месец од бременоста почина во трагична сообраќајна несреќа во Подгорица.

Докторите не успеале да го спасат ни бебето.

До страшниот судир дошло кога 31-годишната жена сакала со својот автомобил да премине од магистралниот пат на паркинг.

Зад неа возело момче со „Ауди 6“, удрило во автомобилот „Сузуки“.

За време на несреќата, во автомобилот со Марија бил и нејзиниот сопруг Иван кој е тешко повреден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести