четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Загина маж во сообраќајка кај Кадрифаково

до несреќата дошло кога 29-годишниот штипјанец С.Д. управувајчи автомобил „Форд“ со угарски регистерски ознаки удрил во запрежна кола влечена од магаре на која се наоѓал старецот.

полиција

Последни вести

Оумдесет и две годишниот В.Н. од местото Кривидол го загубил животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 19 часот се случила на регионалниот пат Штип-Кадрифаково.

Како што информираат од полицијата, до несреќата дошло кога 29-годишниот штипјанец С.Д. управувајчи автомобил „Форд“ со угарски регистерски ознаки удрил во запрежна кола влечена од магаре на која се наоѓал старецот.

В.Н. од здобиените повреди починал на лице место. Полициски екипи извршиле увид, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Најчитани вести