недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Загина маж во сообраќајка кај Пеширово

Тешка сообраќајка се случи синоќа на патот Свети Николе - Овче Поле во близината на селото Пеширово, во која загина 42-годишниот Горан С. од Свети Николе.

Во сообраќајка кај Бигорски манастир тешко повредени мајка и близнаци

Во сообраќајка кај Бигорски манастир тешко повредени мајка и близнаци

Поврзани вести

Извршено е алкохолно тестирање на 58-годишниот возач на автомобилот „пежо“ при што е констатирано дека бил под дејство на алкохол.

Извршено е алкохолно тестирање на 58-годишниот возач на автомобилот „пежо“ при што е констатирано дека бил под дејство на алкохол.

Тешка сообраќајка се случи синоќа на патот Свети Николе – Овче Поле во близината на селото Пеширово, во која загина 42-годишниот Горан С. од Свети Николе.

Во несреќата учествувале патничко возило „пежо“ со кумановски регистарски таблички и мопед со светиниколски регистарски таблички на кој што загинатиот Горан С. бил сопатник.  Со тешки телесни повредни се здобил и 38-годишниот С.Ѓ., возачот на мопедот. До несреќата дошло откако автомобилот одзади го удрил мопедот.

Портпаролот на СВР Гордана Панајотова вели дека оваа сообраќајка се случила околу 20 часот и 20 минути на регионалниот пат Свети Николе – Овче Поле. Извршено е алкохолно тестирање на 58-годишниот возач на автомобилот „пежо“ при што е констатирано дека бил под дејство на алкохол.

Најчитани вести