понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Загина млад велешанец, изгубил контрола над моторот

Млад велешанец загина утринава откако изгубил контрола над моторот.

soobrakajka

Поврзани вести

Трагедија во Велес, загина млад мотоциклист.

Едно лице загина на лице место во сообраќајна незгода која се случила во раните утрински часови во Велес, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Според првчните информации, околу пет часот, на улицата Благој Ѓорев, 29-годишниот Јане Ц.  изгубил контрола над мотоциклот „квинки“ и  удрил во земјен канал. Од здобиените повреди загинал на лице место.

Смртта е констатирана од страна на лекарски тим, а телото на покојниот е предадено на обдукција. Полицијата работи на расчистување на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести