вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Деветнаесет годишно момче загина во Подмоље

soobrakajka-ohrid

Поврзани вести

Девентаесет годишно момче синоќа го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа, која се случила во 1:30 часот по полноќ во близина на охридското село Подмоље.

До несреќата дошло кога возило од марката „Шкода“, управувано од сега починатиот, од непознати прични изгубило контрола и удрило во бетноски столб на надвозникот, а потоа и се запалило.

Екипи на Министерството за внатрешни работи извршило увид на местото на несреќата, а детали се најавени за во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести