среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Загина момче во сообраќајка на патот за Горна Матка

Според информациите, несреќата се случила кога камион натоварен со дрва, управуван од С.А. изгубил контрола и се превртел. Во несреќата загинал сопатникот на С.А., Бесим А.

soob

Последни вести

Тешка сообраќајна  несреќа се случила утринава околу 9.40 часот, на патот за Горна Матка, во која животот го загуби 23 годишно момче, објави „Прес 24“

Според информациите, несреќата се случила кога камион натоварен со дрва, управуван од С.А. изгубил контрола и се превртел. Во несреќата загинал сопатникот на С.А., Бесим А.
Возачот и другиот сопатник биле повредени и пренесени во болницата „8. Септември“.

Полицијата работи на расветлување на причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести