среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Загина мотоциклист во Свети Николе

motor-nesreka

Последни вести

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 10 часот на патот Свети Николе – Куманово, загина 56 годишниот Марјанчо Д. од Свети Николе.

„Марјанчо Д. го управувал својот мотоцикл, а во критичниот момент на крстосницата не почекал да помине камион со штипски регистерски таблички, при што удрил во задниот дел на тешкото товарно возило“, информираат од полицијата.

Екипите на Министерството за внатрешни работи извршиле увид на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести