четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Загина шестгодишно дете во Куманово

Детето загинало во несреќен случај во лифт во зградата во која што живеело.

полиција

Последни вести

Шестгодишно дете загина во  несреќен случај во лифт во зградата во која што живеело, лоцирана помеѓу булеварот Трета МУБ и улицата Панчевачка.

Несреќата се случила претпладнево околу 11 часот.

СВР Куманово го потврди случајот, a подетални информации најавува по завршувањето на увидот.

Според информациите од Итната медицинска помош детето имало повреди на главата. Се уште нема информации како се случила несреќата, неофицијално вратата на лифтот се расипала.

На местото на настанот  се врши увид од екипи на СВР Куманово и  Основното јавно обвинителство кој треба да  ги покаже причините за несреќата.

Најчитани вести