четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Загина светскиот првак во борење носител на олимпискиот факел

Дваесет иседумгодишниот Кудухов загинал на автопат крај градот Армавир возејќи се од Владикавказ до Каснодарск, објавија во неделата руските медиуми.

borac

Поврзани вести

Четирикратниот светски првак во борење со слободен стил Русинот Бесик Кудухов загина во сообраќајна несреќа во јужна Русија.

Дваесет иседумгодишниот Кудухов загинал на автопат крај градот Армавир возејќи се од Владикавказ до Каснодарск, објавија во неделата руските медиуми.

Во својата богата кариера Бесик Кудухов има четири светски и една европска титула, додека на Олимписките игри во Пекинг освои бронза, а на минатите Игри во Лондон – сребрен медал. Кудухов требаше да биде и еден од последните носители на олимпискиот факел за Зимските олимписки игри во Сочи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести