недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Загина тракторист кај Две реки

Тракторист загина откако ја изгубил контролата над тракторот со приколка.

traktor

Поврзани вести

Тракторист паднал во провалија на местото викано Две реки откако загубил контрола над возилото.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 49-годишниот Милче П. загинал на лице место откако тракторот вчера околу 15.30 часот му се превртел во близина на местото викано Две реки на локалниот пат меѓу селата Побожје и Бродец.

Според полицјата тој изгубил контрола на управување, излегол надвор од коловозот и се превртел во провалија.

Извршен е увид на местото на трагичната несреќа, а по наредба на јавен обвинител телото на покојниот е предадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести