петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Загина тракторист од Штип

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Последни вести

Тешка сообраќајка се случила вчера на локалниот пат Штип – село Шашаварлија.

Педесет и деветгодишниот Марјан Н. од Штип управувајќи трактор и тракторска приколка излегол надвор од коловозот при што тракторската приколка се превртела, а тракторот удрил во дрво.

Истиот се здобил со тешки телесни повреди и на пат кон болница им подлегнал на повредите.

Се работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести