петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Загина тракторист во прилепско

traktor1-500

Поврзани вести

Триесет и четири годишниот Горан Б. од прилепското село Секирци го загуби животот откако тракторот со кој управувал се превртел.

Несреќата се случила вчера околу 22 часот на локалниот пат село Ропотово-Прилеп кога Горан изгубил контрола над тракторот, по што се превртел.

Од здобиените повреди прилепчанецот починал на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести