вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Загина тракторист

Загинал откако му се превртел тракторот

Загинал откако му се превртел тракторот

Поврзани вести

Осумдесет и едно годишниот Ѓорги Г. од беровското село Русиново вчера го загубил животот во несреќен случај.

Додека го управувал својот трактор, изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а од добиените повреди Ѓорги починал на лице место.

По извршениот увид, телото на починатиот е предадено на семејството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести