петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Загина велосипедист на патниот правец Струга-Охрид

На регионалниот пат Струга-Охрид, денеска околу 17 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу автомобил „Пежо“ со охридски регистарски таблици и велосипедист. Велосипедистот починал на лице место.

Ubojstvo u Donjem Psarjevu 020511

Последни вести

На регионалниот пат Струга-Охрид, денеска околу 17 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу автомобил „Пежо“ со охридски регистарски таблици и велосипедист. Велосипедистот починал на лице место.

Полицијата на местото на настанот изврши увид. Дали намалената видливост која е од невремето кое го зафати овој регион е причина за несреќата, сеуште не се знае.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести