среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Загина велосипедист во сообраќајка

На магистралниот пат од Струга према Ќафасан, вчера околу 16 часот, на излез од градот се случила сообраќајка, при која што животот го изгуби велосипедист.

полиција1

Последни вести

На магистралниот пат од Струга према Ќафасан, вчера околу 16 часот, на излез од градот се случила сообраќајка, при која што животот го изгуби велосипедист.

Во сообраќајката учествувале патничко моторно возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки управувано од Г.Г.(27) од село Франгово и велосипедист Владимир М.(1949) од Струга.

Во сообраќајката учествувале патничко моторно возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки управувано од Г.Г.(27) од село Франгово и велосипедист Владимир М.(1949) од Струга

Во сообраќајката учествувале патничко моторно возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки управувано од Г.Г.(27) од село Франгово и велосипедист Владимир М.(1949) од Струга

Во тешката сообраќајка, Владимир М. се здобил со повреди и бил пренесен во ГБ-Струга, каде што починал.

Увид на местото на настанот извршиле ЈО и екипа од ПС-Струга.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести