петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Загинаа сопругата и ќерката на водачот на Хамас

20072014134453_халас

Последни вести

Шест лица загинале во утрово кога израелската војска ја напднала куќата на водачот на Хамас.

Ова го објавиле палестинските безбедносни служби, а Израел ја потврдил информацијата.

Во нападот загинале жената и ќерката на Мухамед Деиф, водачот на Хамас.

Израелски министер изјавил дека од сега Мухамед е „лeгитимна мета за ликвидација“.

-Мухамед Џеф заслужува смрт иста како поранешниот прв човек на Ал Каеда, Бин Ладен. Тој е легитимна мета и кога ќе се појави прилика за негова ликвидација, истата треба да се искористи, изјавил Гидеон Саар, израелскиот министер за внатрешни работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести