Македонија

Загинаа татко, мајка и син во тешка сообраќајка на патот Кичево-Битола

Загинаа татко, мајка и син во тешка сообраќајка на патот Кичево-Битола

При судар на две возила, „фолксваген- поло“ со кичевски регистерски таблички и „мерцедес“ со прилепски регистерски таблички, денеска во 13 часот, нс патот Кичево-Битола, кај селото Белица, загинаа мајка, татко и нивниот 24 годишен син, од едно кичевско село. Во несреќате се повредени и двајца од Прилеп.

Во несреќата се повредени и две лица од Прилеп, маж (31) кој е потешко повреден, а жена (30) која поминала со полесни телесни повреди. Двајцата се префрлени во кичевската општа болница.

Полицијата подетални информации најавува за утре.