понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Загинатиот параглајдерист во Љубаниште е Унгарец

Врз телото на починатиот Унгарец е извршена обдукција, а на местото на несреќата полициски увид во присуство на Јавен обвинител.

paraglajder-500

Последни вести

Триесет и девет годишен унгарски државјанин Г.Ш.И. е лицето кое вчера загина во Љубаниште, Охрид.
Според досегашните информациите трагедијата се случила поради технички причини на параглајдерот кое довело до нарушување на нормалниот лет, по што парглајдерот паднал во водите на езерото.

Врз телото на починатиот Унгарец е извршена обдукција, а на местото на несреќата полициски увид во присуство на Јавен обвинител.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести