Балкан

Загреб: Маж си ја силувал бремената сопруга

Загреб: Маж си ја силувал бремената сопруга

Триесет и двегодишна жена, во поодмината бременост, го пријавила својот маж, помлад една година, поради силување. Полицијата во Загреб го привела осомниченото лице, а по испитувањето тој е предаден на обвинителстовото.

Полицијата не пренела повеќе детали, а го прогласила мажот за виновен, на кого му се заканува казна затвор, од една до десет години, пренесува „Нови лист“.