недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Загреб: Маж си ја силувал бремената сопруга

trudna

Последни вести

Триесет и двегодишна жена, во поодмината бременост, го пријавила својот маж, помлад една година, поради силување. Полицијата во Загреб го привела осомниченото лице, а по испитувањето тој е предаден на обвинителстовото.

Полицијата не пренела повеќе детали, а го прогласила мажот за виновен, на кого му се заканува казна затвор, од една до десет години, пренесува „Нови лист“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести