петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Загрепчанка скокнала од зграда со детето

Во загрпеската полиција велат дека истрагата е во тек, како и тоа дека го бараат семејството на настраданите за да се утврди дали жртвите живееле во зградата од каде што се фрлиле.

Zagreb_

Поврзани вести

Во Загреб утринава во населбата Утрине, покрај зграда биле пронајдени тела на мртва жена и мало дете, а полицијата претпоставува дека станува збор за мајка која заедно со детето се фрлила од зградата, јавуваат хрватските медиуми.

Според неофицијални информации, се работи за тригодишно дете и нејзината мајка која ќерката ја повлекла со себе во смрт, фрлајќи се од зградата под се уште неразјаснети околности.

Во загрпеската полиција велат дека истрагата е во тек, како и тоа дека го бараат семејството на настраданите за да се утврди дали жртвите живееле во зградата од каде што се фрлиле.

Безживотните тела на жената и девојчето ги пронашол случаен минувач кој за тоа ја известил полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести