среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 40

Загрижен е што ќе добие осмо дете на 73 години

Mик Џегер го очекува своето осмо дете со 29 годишната девојка Мелани Хамрик, но изгледа дека е загрижен за тоа. Блиски извори тврдат дека 73 годишниот рокер е загрижен за татковството во своите години, па воопшто не одговара на честитките за приновата.

mickjagger0

Последни вести

Mик Џегер го очекува своето осмо дете со 29 годишната девојка Мелани Хамрик, но изгледа дека е загрижен за тоа. Блиски извори тврдат дека 73 годишниот рокер е загрижен за татковството во своите години, па воопшто не одговара на честитките за приновата.

Мик 29 годишната балерина на никој ја нема претставено како своја девојка, а од март никој  ја нема видено на неговите настапи.

Бебето ќе пристигне во декември, а Џегер наводно со Мелани потпишал и финансиска спогодба, според која, таа има право на 15.000 фунти месечно, а  до 18-тиот роденден на детето, уплатите би изнесувале околу 2,5 милиони фунти.

Сличен договор потпиша и со Лусијана Гомез, со која го има синот Лукас. Неговата најстара ќерка Карис има 45 години, а нејзина мајка беше актерката Марша Хант. Со првата сопруга Бианка ја има ќерката Џејд а со другата сопруга, Џери Хол има четири деца, Лиза, Џорџина, Џејмс и Габриел.

Најчитани вести