сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Загрозена безбедноста на Американците во Саудиска Арабија

R - American Embassy - Riyadh

Последни вести

Американската Амбасада во Ријад ги повика своите државјани да преземат мерки на претпазливост поради се поголемите безбедносни закани во Саудиска Арабија и додава дека нема да работи денеска и во понеделник, објави МИА.

Граѓаните на САД кои патуваат во Саудиска Арабија се советувани да бидат внимателни, но Амбасадата не потенцира за какви безбедносни ризици станува збор.

Во следните два дена во американските конзуларни одделенија во Саудиска Арабија ќе биде присутен само неопходен персонал.

Најчитани вести