петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зајков: Се надевам дека тука ќе имам шанса да ги докажам моите вистински квалитети

Младинскиот репрезентативец Ѓоко Зајков, вчера го официјализираше договорот со Шарлерој, каде замина на едногодишна позајмица од Рен.

Зајков го одработи првиот тренинг со своите нови соиграчи од Шарлерој

Зајков го одработи првиот тренинг со своите нови соиграчи од Шарлерој

Поврзани вести

Тој веќе го одработи и првиот тренинг со своите нови соиграчи.

Ова е ми се чини мојот вистински предизвик. Среќен сум што доаѓам во клуб со долга историја како Шарлерој. Искрено се надевам тука ќе имам шанса да ги докажам моите вистински квалитети, истакна Зајков веднаш по промоцијата во новиот клуб.

Нашиот дефанзивец во белгискиот клуб ќе биде на позајмица од Рен, каде не успеа да се наметне за место во првиот тим. По една година останува и можноста Шарлерој да го откупи неговиот договор.

Најчитани вести