сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Закана со бомба во Словенечкиот парламент

slovakia_parliament-ap

Последни вести

Полицијата денеска изутрина добила zакана дека во зградата на словенечкиот парламент е поставена бомба.

Полицијата во моментов ја пребарува зградата, а не е исклучена можноста дека зградата ќе биде евакуиарана доколку се утврди дека постои ризик, пренесоа медиумите.

Другите поединости засега не се соопштени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести