сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Закана за бомба на Конгресот на ФИФА

fifa_kongresss

Поврзани вести

Швајцарската полиција спроведе истрага за заканата со бомба на Конгресот на Меѓународната фудбалска федерација во Цирих, пренесе МИА.

– Можам да потврдам дека имаше закана со бомба на Конгресот на ФИФА, изјави портпаролот на швајцарската полиција.

Конгресот на ФИФА ќе одлучи денеска со тајно гласање за новиот претседател на таа организација, а во изборната трка учествуваат актуелниот лидер Сеп Блатер и јорданскиот принц Али бин Ал Хусеин.

Најчитани вести