Свет

Закана за бомба во пет француски гимназии

Закана за бомба во пет француски гимназии

Учениците и вработените во пет париски гимназии се евакуирани денеска поради дојави за поставени бомби, јави дописникот на МИА од францускиот главен град.

Засега нема детални информации.