среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Закана за бомба во пет француски гимназии

pariz

Последни вести

Учениците и вработените во пет париски гимназии се евакуирани денеска поради дојави за поставени бомби, јави дописникот на МИА од францускиот главен град.

Засега нема детални информации.

Најчитани вести