сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Закана за поставени бомби во Врховниот суд на Грција

vrhoven-sud-grcija

Последни вести

Непознато лице претпладнево се јавило во редакциите на два грчки весника предупредувајќи дека во зградата на Врховниот суд на Грција се поставени две бомби.

Весниците веднаш ја информирале полицијата, по што е спроведена евакуација на вработените и присутните во зградата на Судот. Во тек е акција на специјалните тимови на грчката полиција за проверка на објектот.

Според грчките медиуми, непознатиот јавувач рекол дека првата бомба ќе експлодира во 9:30 часот, а втората во 11 часот по локално време.

Најчитани вести