петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Заканата за бомба на аеродромот во Женева лажна

zeneva

Последни вести

Заканата за поставена бомба на аеродромот во Женева се покажа како лажна, соопшти локалното обвинителство.

Претходно денеска, женевската полиција покрена серија мерки за контрола на подрачјето околу аеродромот во градот, откако добила информации за можна закана.

Раководството на женевскиот аеродром наведува дека мерки се преземени откако добиле анонимен повик за опасност, но не изнесоа повеќе детали за случајот.

Најчитани вести