четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ѕакерони ќе има дилема до јули

zakeroni dilema juli

Последни вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Јапонија, Алберто Ѕакерони, откри дека по завршувањето на престојниот Мундијал во Бразил ќе открие која ќе биде следната негова дестинација.

“Прво нека заврши Мундијалот во Бразил. Потоа ќе одлучам каде ќе ја продолжам мојата тренерска кариера. Не знам дали ќе добијам телефонски повик од Фудбалската федрација на Италија, но до овој момент, не сум добил таков телефонски повик. Во јули ќе откријам каде ќе ја продолжам мојата тренерска кариера, не знам колку и какви понуди ќе добијам во јуни, изјави поранешниот тренер на Удинезе и Милан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести