четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Закинтос зафатен со голем пожар!

Голем пожар од синоќа беснее на грчкиот остров Закинтос во Јонското Море.

download (3)

Последни вести

Голем пожар од синоќа беснее на грчкиот остров Закинтос во Јонското Море.

Според противпожарната служба, огнената стихија досега уништила дестици хектари висока и нискостеблеста шума, како и насади со маслинки.

Покрај пожарникарите, во гаснењето на огнот учествуваат и припадници на грчката армија, како и два авиони и еден хеликоптер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести