петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Заклетва на питомци во касарната „Гоце Делчев“

makedonska-vojska-540x320

Поврзани вести

Студентите од првиот циклус студии во учебната 2014/2015 и слушателите на стручно оспососбување и усовршување за родот авијација на Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ денеска ќе дадат свечена заклетва.

Заклетвата ќе се одржи во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести