петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заклетва на војници за доброволно служење воен рок

vojska-arm

Поврзани вести

Во касарната „Алексо Демниевски – Бауман“ во Велес денеска ќе се одржи свеченост по повод заклетвата на војниците за доброволно служење на воениот рок.

На свеченоста, како што е најавено, ќе присуствува и ќе се обрати министерот за одбрана Зоран Јолевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести