среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Законот за стечајци денеска на дневен ред на 84-тата седница

Продолжение на 84-тата седница во Собранието

sobraniemk

Поврзани вести

Собранието денеска ќе ја продолжи 84-тата седница, на чиј дневен ред се измените и дополнувањата на Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизација на претпријатијата со доминантна сопственост на државата во периодот од 2000 до 2004 година, по скратена постапка.

Пратениците ќе расправаат и за измените и дополнувањата на Законот за минерални суровини, на Законот за постапување со бесправно изградени објекти, како и за измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, сите во скратена постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести