понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Законски измени за поттикнување да се вработат младите лица до 29 години

Dime-Spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денеска во просториите на Министерството, ќе информира зазаконските промени со кои се врши поттикнување на вработувањата на младите лица до 29 годишна возраст во приватниот сектор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести