вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Заладување од утре, денес сончево со температури до 40 степени

toplo-vreme

Поврзани вести

Денес повторно не очекува сончево време со температури до 40 степени, метеоролозите најавуваат заладување од утре и благ пад на температурите.

Според УХМР, времето во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува  умерен северен ветер.

Температурите повторно ќе се искачат до 40 степени

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло со мала облачност.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од  34 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната до 37 степени.

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Од среда до петок во западните делови од земјава ќе се зголемуваат условите за краткотраен дожд со грмежи. Температурите ќе бидат за два до три степени пониски од денешните.

Најчитани вести