петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заложничка драма во Крушево

kidnapiranje

Последни вести

Шеесет и едногодишниот Д.С. од Крушево доби кривична пријава бидејќи поради нерасчистени имотно правни односи заклучил во својата работилница дваесет и петгодишно лице од Битола.

Битолчанецот бил заклучен во работилницата околу 30 минути, се до доаѓањето на полицајците кој успеал да ги повика од својот мобилен телефон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести