среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Залутан куршум им паднал во послужавник на маса

Во станот во моментот се наоѓале сопственикот, неговата сопруга и нивната ќерка.

kursum

Последни вести

Во стан на улицата Методија Митевски во Скопје, вчера околу 18.20 часот, сопственикот Г.С.(36), пријавил дека еден испукан проектил од огнено оружје го пробил покривниот лим од зградата, ја пробил изолацијата помеѓу покривните табли и таванот од дневната соба од станот, и паднал на клуб-масичката, во послужавник, во дневната соба.

Во станот во моментот се наоѓале сопственикот, неговата сопруга и нивната ќерка.

Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести