недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Залутан куршум повреди дете

kursum.jpg630

Поврзани вести

Вчера година околу 17.30 часот во Скопје во куќа на ул. „Петар Манџуков“ во детската соба низ прозорот паднал залутан куршум, при што едно малолетно лице се здобило со изгореница во пределот на грбот.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести