Македонија,Крими хроника

Залутан куршум повреди дете

Залутан куршум повреди дете

Вчера година околу 17.30 часот во Скопје во куќа на ул. „Петар Манџуков“ во детската соба низ прозорот паднал залутан куршум, при што едно малолетно лице се здобило со изгореница во пределот на грбот.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.