Македонија,Крими хроника

Залутан куршум заврши во „ауди“ во Тетово

Залутан куршум заврши во „ауди“ во Тетово

И.М.(41) вчера додека се движел со своето возило „Ауди“ на улицата „Браќа Миладинови“ во Тетово слушнал силен звук, а потоа забележал и оштетување на ветробранско стакло и ретровизорот најверојатно од залутан куршум.

МВР денеска соопшти дека повредени лица нема, а од страна на СВР-Тетово извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.