Македонија,Крими хроника

Залутан проектил завршил во возило во Сарај

Залутан проектил завршил во возило во Сарај

Залутан проектил оштетил возило во скопско Сарај.

Вчера В.В.Б. забележала дека од залутан проектил е оштетен багажникот од нејзиното патничко возило „фолксваген голф“.

Извршен е увид при што е пронајден проектил во вратата од багажниот простор.