понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 59

Заменик градоначалник застрелан во глава

За сега не се знае дали инцидентот е поврзан со воениот удар кој се случи во петокот.

istanbul1

Поврзани вести

Како што пренесува британски Телеграф, заменик градоначалникот на една општина во Истанбул е застрелан в глава.
Непознатиот напаѓач пукал од огнено оружје врз заменик градоначалникот на истанбулската општина, Шиши Чемија Чандаша и го ранил.
За сега не се знае дали инцидентот е поврзан со воениот удар кој се случи во петокот.
Во Турција тензијата се’ уште е голема.

Најчитани вести