вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Заменик-министерот Костадиновски во посета на Чешиново-Облешево

vancosl

Последни вести

Ванчо Костадиновски, заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе ја посети општината Чешиново-Облешево.

Костадиновски ќе изврши обиколка на проектите финансирани од Програмата за рурален развој и ќе има средба со земјоделци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести