вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Заменик министерот Костадиновски во Свети Николе

vancokost

Поврзани вести

Ванчо Костадиновски, заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе ја посети Подрачната единица на Министерството за земјоделство во Свети Николе и ќе одржи средба со здружението на земјоделци „Овчеполски фармер“.

За време на посетата на Подрачната единица, ќе се разговара за потребите на земјоделците од овој регион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести