вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Замер само малку нервозен поради Мартинез и Милер

zamer nervozen

Поврзани вести

Спортскиот директор на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Матиас Замер, експресно ја демантираше пласираната шпекулација од шпанските медиуми дека стандардниот првотимец во дресот на баварскиот гигант, Хави Мартинез на стартот од летниот преоден рок ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на Реал (М).

“Хави Мартинез во Реал (М), Томас Милер во некој друг клуб, можеби во дресот на Динамо од Дрезден. Чиста новнинарска шпекулација, уште една голема глупост на шпанските медиуми. Пак ќе повторам, не знам по кој пат, Баерн (М) е клуб кој купува, а не клуб кој продава. Мене не ме нервираат новинарските шпекулации, се нервирам кога ќе помислам, дури и на неколку секунди на Мартинез и Милер”, изјави Замер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести