сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Занети потпретседател на Интер

ZANETI POTPRETSEDATEL INTER

Поврзани вести

Легендарниот капитен на Интер, Хавиер Занети во следните две сезони ќе ја извршува потпретседателската функција во редовите на италијанскиот калчо гигант, а новиот сопственик на “нероазурите”, Ерик Тохир потврди дека клубот ќе го повлече дресот со бројот четри кој беше заштитен знак на аргентинскиот интернационалец.

„Постигнавме договор со Хавиер Занети тој да биде потпретседател на Интер. Воедно, донесена е и одлука дресот со број четири што Аргентинецот со години го носеше, од следната сезона да биде повлечен од употреба. Занети не само како човек, туку и како играч има оставено силна трага врз нашиот клуб и горди сме што тој и во иднина ќе биде еден од нас“, изјави Тохир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести